SM-kisat ja Helmi Cup 2019

Vuoden 2019 mustien vöiden Suomen mestaruuskilpailut ja värivöiden Helmi Cup kisailtiin 2.-3.2. Tampereella. Sirius Taekwon-Dosta oli kilpailemassa kuusi junioria värivöiden sarjoissa ja yksi aikuinen mustien vöiden sarjoissa.

Seuramme junioreista jokainen suoriutui hienosti kilpailulajeistaan ja näimme paljon upeita suorituksia, oman tason ylityksiä ja sinnikkyyttä. Osa hyvistä suorituksista vei mitalisijoille asti, ja saimmepa kahdesta sarjasta jopa kaksoisvoiton. Lasten sarjoista voitimme yhteensä 3 kultaa, 5 hopeaa ja 2 pronssia.

Mustien vöiden sarjoissa seuramme opettaja Veera Häyrynen voitti Suomen mestaruuden naisten 4.-6. Danin liikesarjoista sekä kultaa puna- ja mustavöisten naisten avoimesta liikesarjakilpailusta.

Onnittelut mitalisteille ja kiitokset kaikille osallistujille! Erityiskiitokset koutseille, jotka huolehtivat lasten kilpailusuorituksista päivän aikana.